Традиційним будівельним матеріалом для наших забудовників з незапам’ятних часів і до наших днів залишається дерево. Навіть поява безлічі сучасних матеріалів не зменшила кількість бажаючих жити в природному середовищі. Адже поєднання дерева зі склом, каменем і металом просто збільшує різноманітність архітектурних рішень для дерев’яних будинків.

Сто років тому «побудувати дерев’яний будинок» означало звести його з елементарно оструганных і підігнаних колод. Зараз вибір готового проекту будинку пов’язаний з вибором породи дерева, технології зведення і виду будівельного матеріалу.

Если на первом месте стоит долговечность и прочность, то нужно строить дом из дуба или лиственницы. Если больше нравится легкий и податливый материал-выберите сосну. Прекрасно, если дерево выросло в том регионе, где будет строиться дом. По крайней мере, для построения нужно использовать “здоровое” дерево, то есть выросло в экологически чистом регионе.

Сучасні дерев’яні будинки можна зводити з натуральних або оциліндрованих колод, профільованого або клеєного бруса, на основі каркаса. У кожній технології – свої особливості, що підсилюють ті чи інші характеристики дерева. З усіма позитивними сторонами володіння дерев’яним будинком можна буде познайомитися, лише якщо до початку будівництва дерево було правильно висушено. Це принципове питання, від якого залежить успіх всього будівництва і подальшої експлуатації дерев’яного будинку.< span class="s1"> ідеальний варіант-дерево, висушене в спеціальних печах і минуле обробку, тоді усадка будинку буде мінімальною.  

Отже, «плюси» дерев’яного будинку:

  • Вага дерев’яного будинку, особливо якщо він виконаний з бруса, дозволяє закладати звичайний стрічковий фундамент на глибині промерзання грунту. Навіть на відносно м’яких грунтах такого фундаменту цілком достатньо, а економія коштів – в наявності.
  • Для більшості технологій дерево для побудови обробляється заводським способом, за точними розмірами. На місце складання деревина поставляється комплектом, готовим до монтажу (виняток становить «дикий зруб»). Це дозволяє заздалегідь підібрати і придбати вікна, двері, меблі.
  • Структура дерева така, що в його волокнах відбувається постійний повітрообмін. До «дихає», підтримуючи допустиму вологість і температуру в приміщеннях.
  • Низька теплопровідність деревини робить її відмінним ізолятором тепла. Стіна з оциліндрованих колод товщиною в 20 см за показниками теплозбереження рівноцінна цегляної, товщиною в 32 см і шаром штукатурки. Це властивість дозволяє встановлювати в будинку опалювальну систему середньої потужності і економити на обігріві. У холодну пору року в будинку довго зберігається тепло, а влітку – прохолода.
  • Дерев’яний будинок не вимагає обов’язкового додаткового утеплення (передбачається, що в процесі монтажу виконані всі вимоги якісної укладання) і зовнішньої обробки стін. Зовнішній вигляд колоди або бруса сам по собі естетичний і акуратний, а це можливість заощадити на обробних матеріалах.
  • Будь-який дерев’яний будинок можна розібрати, якщо потрібно перенести його в інше місце. Для невеликих будинків навіть існують технології їх нерозбірного переміщення.
  • Загальний кошторис на будівництво дерев’яного будинку буде меншим, ніж для цегляного.