Відомо, що дерев’яні будинки, в тому числі будинки з бруса, славляться особливим мікрокліматом. І це дійсно так. Кожен, хто мав можливість пожити в добротному дерев’яному будинку з профільованого бруса, скаже, що тут і дихається легше, і спиться міцніше. Чому?

Справа в тому, що деревина володіє особливими властивостями, і все завдяки своїй структурі. Це пористий матеріал, який складається з окремих клітин і пустот між ними. Пустоти завжди заповнені повітрям і частково водою, тому деревина чуйно реагує на будь-які атмосферні зміни. Дерев’яні стіни будинків з бруса, пропускаючи через себе повітря і вологу, природним чином регулюють домашній клімат. У сиру погоду надлишки вологи профільований брус вбирає, в суху віддає. При цьому будинок непомітно і постійно вентилюється через стіни, тому і кажуть, що дерев’яний будинок «дихає».

Однак ці властивості деревини створюють комфортний мікроклімат тільки тоді, коли дотримані всі необхідні умови. Будівельна деревина обов’язково повинна бути висушена і захищена від перезволоження. У вологій деревині створюється сприятливе середовище для цвілі і бактерій, що зовсім не корисно для здоров’я мешканців будинку. Жити в сирих приміщеннях шкідливо, тому деревину необхідно берегти від агресивного впливу грунтової та атмосферної вологи. Для цього застосовують різні конструктивні рішення, наприклад піднімають фундамент над землею, щоб уникнути контакту з вогкістю від грунту. Грамотні проекти будинків з бруса враховують всі особливості будівництва з деревини, і в такому будинку жити комфортно.

У заміському будівництві дерев’яні будинки і лазні з бруса, а також дерев’яні каркасні будинки займають гідне місце, так як ставляться до екологічних будівель. Деревина має ще одну унікальну властивість – вона виділяє корисні летючі речовини, що знезаражують повітря в приміщеннях. Особливо корисні смолисті аромати, тому будівництво дерев’яних будинків найчастіше ведуть з хвойних порід дерева. Унікальна атмосфера дерев’яного будинку виправдовують вартість навіть дорогих елітних будинків, адже здоров’я ціни не має.